dlaczego warto dołączyć do grupy mastermind i czym ona jest jak działa masetermind

Co tracisz nie będąc w grupie Mastermind?

Zastanawiałeś się kiedyś, co tracisz nie będąc w grupie Mastermind? Czy praca z innymi osobami związanymi z biznesem potrafi nas rozwinąć?

Co tracisz nie będąc w grupie Mastermind?

Niektóre korzyści z grup mastermind:

 • Spojrzenie na Twój biznes oczyma innych ludzi.
 • Otrzymasz wsparcie i motywację od innych, którzy podobnie myślą, lub myślą w zupełnie odmienny od Twojego punktu widzenia
 • Będziesz miał/miała szanse na powiększenie swojego biznesu.

Jak wygląda mastermind w praktyce? Wspólnie ustalamy cele, tworzymy plan działań, analizujemy potrzeby i oczekiwania klientów oraz identyfikujemy potencjalne bariery (np.: brak czasu czy obawy). Dodatkowo Monitorujemy swoją działalność. Grupa patrzy Ci na ręce, rozlicza z Twoich działań, a nie tylko klepie Cię po pleckach.

Dla kogo jest grupa mastermind

Ludzie dołączają do grupy mastermind, aby:

 • Rozpocząć biznes
 • Rozwijać biznes
 • Zarabiać więcej
 • Zmienić nawyki
 • Wprowadzić plany w życie

Kiedy prowadzisz biznes, zdarza się mierzyć z samotnością, czy niezrozumieniem. Może zdarzyło Ci się podzielić super pomysłem na rozwój Twojego biznesu w rodzinie, lub w gronie przyjaciół, a zostało to przyjęte tylko z lekkim uśmieszkiem. Często cały zapał idzie w parę. Ja już przestałam się dzielić pomysłami, z osobami, które nie prowadzą i nigdy nie będą prowadziły biznesu. Swoje pomysły weryfikuj. Dlatego warto mieć zaufaną grupę przedsiębiorczych osób, które dodadzą Ci wiatru w skrzydła, lub czasem sprowadzą na ziemię.

Podnoszenie sobie porzeczek w biznesie

Mastermind to nie tylko wymiana pomysłów i możliwość sprawdzenia, czy Twoje podejście do danego tematu jest trafione. To także świetna okazja na budowanie potrzebnych kompetencji, zdobywanie nowych umiejętności oraz podnoszenie sobie porzeczek w biznesie. Moim zdaniem jest to ważne zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedsiębiorczością

Warto robić to raz na jakiś czas:

 • Wyznaczanie sobie ambitnych celów i kroków do ich realizacji (tylko tak planujemy)
 • Weryfikacja, czy nasze działania wciąż są zgodne z wytyczonym kierunkiem
 • Podzielenie się swoimi pomysłami, zwłaszcza jeśli gdzieś utykasz

Próbowałam już działać, ale nie ma rezultatów

Często słyszę, że ja już próbowałam, robić to czy tamto, nie działa! Tyle, że kiedy przyjrzymy się szczegółom, okazuje się, że zabrakło podstaw i konsekwencji w działaniu.

Szukamy natychmiastowych rezultatów. Chcemy, aby sukces nam się przydarzył. Niestety często zapominamy, o systematycznej pracy i rozwijaniu swoich kompetencji w działaniu. Szybkość, w jakiej przyszło nam żyć, tylko zmaga efekt instant. Widzimy czubek góry lodowej, nie zdając sobie sprawy, ile to pracy musiało kosztować. Dopiero kiedy zaplanujesz projekt, rozpiszesz go na zadania i będziesz codziennie robić, choć mały krok, dojdziesz w końcu do celu. Tylko się nie poddawaj zbyt szybko.

Motywacja do działań

Motywacja to prawdziwa moc. Tak, to ona daje nam siłę, by zrealizować marzenia i wykonać wszystkie niezbędne działania.

To ona jest odpowiedzialna za osiągnięcie sukcesu we wszelkich przedsięwzięciach, które rozpoczynasz w swoim życiu. Jeśli masz motywację do tego, co robisz i jesteś gotowy na szybkie postępy oraz sukcesy – twoje pragnienia powinny spełnić się!

Czasem jednak zaczyna nam jej brakować. To, co może nam pomóc to spotkanie w grupie, która działa mimo wszystko, pogody za oknem, czy gorszego dnia.

Jak wygląda praca w grupie Mastermind?

Każdy Mastermind zaczynamy od sprawdzenia, co zostało zrobione od ostatniego spotkania. Rozliczamy się z efektów, chwalimy osiągnięciami, wyciągamy wnioski z błędów. Zadajemy pytanie do grupy i robimy burzę mózgów. Na koniec wyznaczamy trzy najważniejsze kroki, które należy podjąć, aby dany temat ruszył do przodu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *